Orientálny tanec, alebo inak brušný tanec má dlhú tradíciu a prináleží mu veľké čaro. Je to umenie, ktoré má celé spektrum štýlov od rôznych typov folklóru, cez klasický orientálny tanec/ Raqs sharqi/, moderný orientálny tanec, show dance, rôzne využívanie rekvizít a prepájanie iných druhov tanca tzv. fusion štýly, tribal ITS, tribal fusion.

Niekoho motivuje vyskúšať túto formu pohybu, lebo pociťuje orientálnu hudbu ako fascinujúcu, niekto kvôli zdraviu a pohode, niekto schudnúť a vyformovať telo, alebo len pre zábavu a potešenie..
Niektoré ženy si nachádzajú cestu k brušnému tancu cez jeho pozitívne pôsobenie na zdravie. Pri príprave na pôrod, ako aj po pôrode, v zdravotnej gymnastike a pri rôznych druhoch rehabilitačných a relaxačných cvičení sa používajú pohyby prevzaté z brušného tanca. Posilňujú sa aj zanedbané svalové skupiny, ktoré pri bežnom cvičení nemáte šancu rozhýbať.
Pre mnohé ženy je brušný tanec komplexnou metódou na udržovanie telesnej kondície. Má pozitívne účinky na správne držanie tela, chrbtové svalstvo, svaly panvového dna a nepochybne harmonicky vplýva na psychiku. Je vhodný pre ženy všetkých vekoviek a rešpektuje všetky typy postáv.
Na začiatočníckych hodinách sa postupne budete učiť základné prvky panvy/bokov, hrudníka, tzv. izolácie, pohyby pomalé aj rýchle, základné druhy schimmy/trasenie/, pohyby rúk a základné kroky, ktoré sa postupne budú spájať do krokových variácií.
V ďalších kurzoch sa budete postupne zdokonalovať, pridávať prvky v pohybe po priestore a postupne sa môžete naučiť jednoduchšie choreografie.
Vyššie pokročilosti už nemajú problém si zaimprovizovať alebo sa naučiť zložitejšiu choreografiu, vyskúšať rôzne štýly a nájsť si ten svoj obľúbený, tancujú si len tak pre radosť, alebo sa môžu dať aj na cestu súťaženia, každému podľa chuti 🙂

Je vhodný pre všetky vekovky a rešpektuje všetky typy postáv.

Je to zmyselný tanec tela aj duše.