Tancu sa začala venovať vo svojich piatich rokoch a 11 rokov ju sprevádzal klasický balet, ktorý výrazne ovplyvnil jej ďalšie vnímanie tanca. Prešla intenzívnymi tréningami jazzu, moderndancu, ale i latina, slovenského folklóru či hip-hopu a ďalšími štýlmi, až sa v roku 2003 zoznámila s flamencom a dnes pôsobí ako lektorka tohto štýlu. Nasledujúce tri roky sa postupne zoznámila s orientálnymi tancami, tribalom a indickou kultúrou. Stála pri zrode skupiny Shakti, prvej tanečnej skupiny na Slovensku, ktorá sa venuje výhradne indickým tancom.

Štyri roky sa zúčastňovala tanečných súťaží a medzi jej najväčšie úspechy možno zaradiť 2. a 3. miesto na Majstrovstvách sveta asociácie WADF v profi kategóriach Belly Dance Show a Belly Dance Folk, 1. miesto na medzinárodnom Liptov Orient Festivale v kategórii Profi Solo Bollywood a 2. v kategórii Profi Duo – Trio Bollywood, 2. miesto na súťaži Let’ s Dance Prague International Festival v kategórii Bollywood skupina či 2. a 3. miesto na flamencovej súťaži Flamencopa.

O jej tanečné vzdelanie sa staralo mnoho učiteľov zo Slovenska, Egypta, Indie, USA, Nemecka, Španielska, Rakúska, Čiech, Maďarska atď., a pravidelne navštevuje workshopy zahraničných lektorov doma i v zahraničí.
Časť vysokoškolského štúdia prežila v Berlíne, kde sa intenzívne vzdelávala v tradičných indických tancoch (bharatanatyam, kathak), v egyptskom folklóre, vo flamencu a bola členkou Tribal Dance Academy, kde sa venovala tribal fusions a indian fusions. Absolvovala tanečné študijné pobyty v Indii (štýly kuchipudi a kathak) a v Španielsku (flamenco).

Linda vyučuje lekcie orientálneho tanca, indického tanca, kondičné tanečné tréningy a flamenco.